hydrolat na lato

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie używane, gdyż mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, barwników oraz złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i dobrze ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Nienagannie łagodzi skórę po depilacji czy też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezwykle łagodne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dostosować wedle ukochanego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, niemniej jednak i o naturę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.